خیاط‌های حرفه‌ای و کاربلد که در دوخت لباس عروس و شب مهارت دارند، با کمک توانمندی خود به درآمد بالایی دست پیدا می‌کنند. همین موضوع نیز متقاضیان زیادی را با هدف راه‌اندازی مزون به سمت یادگیری دوره آموزشی دوخت لباس عروس و نامزدی می‌کشاند.
البته در این میان عده‌ای نیز با انگیزه برطرف کردن نیازهای شخصی و به ذوق دوخت لباس مورد علاقه خود به دنبال کسب این مهارت هستند. اما واقعیت امر این است که تنها، کسانی می‌توانند در این راه به موفقیت برسند که دوره آموزش دوخت لباس عروس را به صورت حرفه‌ای گذرانده باشند. ما در این مطلب به شما می‌گوییم که چطور و چرا باید این دوره را در آموزشگاه خیاطی هنر مادر سپری کنید؛ با ما همراه باشید.

دوره مبتدی و حرفه‌ای دوخت لباس شب و لباس عروس

دوخت لباس شب و لباس عروس در آموزشگاه هنر مادر طی دو دوره مبتدی و حرفه‌ای به هنرجویان آموزش داده می‌شود. در دوره مبتدی، هنرجویان با دوخت اولیه لباس مجلسی آشنا می‌شوند و در دوره پیشرفته، جواهردوزی روی لباس و همچنین متدهای حرفه‌ای دوخت لباس مجلسی از روی الگو را آموزش می‌بینند.

هنرجویان در این دوره‌ها با دوخت انواع لباس عروس و لباس شب ژورنالی آشنا می‌شود و توانایی برش و دوخت آن‌ها را به دست می‌آورد. توانایی الگوسازی و دوخت کلیه مدل‌های موجود در ژورنال‌های لباس شب و عروس نیز از جمله مهارت‌هایی است که هنرجو در این دوره کسب می‌کند. اما هر کدام از این مهارت‌ها جزئیات و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

متدهای خیاطی در لباس شب

در دوره آموزش دوخت لباس عروس و شب چه مهارت‌هایی را می‌آموزیم؟

دوره آموزش خیاطی و دوخت لباس عروس و شب، به هدف آموزش دوخت بهترین لباس‌های ژورنالی به هنرجویان طرح درس‌های تخصصی، کاربردی و تکنیک‌های خاص ایجاد شده است. در این دوره تخصصی خیاطی، نکات کاربردی بسیاری به هنرجویان آموزش داده می‌شود که مهم‌ترین این مهارت‌ها به شرح زیر است:

  • آشنایی با انواع پارچه‌های لباس شب و عروس شامل ساتن، پاناما، حریر، کرپ، تافته، ابریشم و…
  • دوخت انواع فنر در لباس، کاپ در لباس و دوخت ژیپون
  •  آموزش دوخت انواع ملزومات لباس مجلسی و لباس عروس مانند دستکش، تور، شنل، انواع پاپیون و گل
  • جواهردوزی و کار روی انواع پارچه و لباس
  • انواع تورهای سر و نحوه برش و دوخت مخصوص لباس شب و عروس
  • دوخت انواع سجاف و همچنین انواع پارچه‌های آستری
  • تبدیل الگوهای استاندارد به الگوهای شخصی، طراحی لباس روی اندام، رفع عیوب اندام، نحوه پرو گیری و اشکالات اندامی
  • دوخت و برش انواع یقه، انواع، آشنایی با اندازه گیری خیاطی، دوخت و برش انواع بالا تنه

یادگیری دوخت لباس شب و لباس عروس

پیش نیاز دوره دوخت لباس عروس و شب

در این دوره، اساس آموزش دوخت لباس‌های مجلسی و نامزدی همانند سایر کارگاه‌های آموزشی، طبق متد مولر و متدهای روز ایتالیایی خواهد بود. از این رو هنرجویان برای شرکت در آن، باید از قبل با متدهای اولیه خیاطی آشنا باشند. از طرفی دوخت لباس شب و عروس یک کارگاه خیاطی تخصصی است. به همین دلیل هنرجو باید از قبل کارگاه‌های پایه‌ای مانند دوره نازک دوزی زنانه، ضخیم دوزی، الگوسازی و برشکاریی را گذرانده باشد و با مفاهیم طراحی لباس نیز آشنایی داشته باشد.

دوره دوخت لباس مجلسی برای چه کسانی مناسب است؟

دوخت لباس شب و لباس عروس یکی از پردرآمدترین شاخه‌های خیاطی است. بنابراین افرادی که تماسل به کسب درآمد و راه اندازی مزون شخصی از این حرفه را دارند، با گذراندن دوره لباس شب و عروس و کسب مهارت و البته مدرک تخصصی، امکان ورود به بازار کار را خواهند داشت.

این دوره همچنین برای افرادی که به هنر خیاطی علاقه دارند و می‌خواهند تکنیک‌هایی را از همه شاخه‌های خیاطی به دست آورند مناسب است.

کسب مهارت برای راه اندازی مزون

مزایای یادگیری مهارت دوخت لباس میهمانی و لباس عروس در آموزشگاه هنرمادر

دوره دوخت لباس عروس و شب در آموزشگاه خیاطی هنر مادر از صفر تا صد توسط بهترین اساتید خیاطی و مد، به هنرجویان آموزش داده می‌شود. این آموزش از آخرین متد روز در این عرصه، پیروی می‌کند تا هنرجو بتواند پس از اتمام دوره به راحتی در هر جای دنیا مشغول به کار شود. از این رو این دوره، هم برای افراد ساکن در ایران و هم کسانی که قصد مهاجرت با مدرک مهارت دارند، مناسب است.

از جمله دیگر مزیت‌های این دوره، همراهی آموزش‌های تئوری و عملی باهم است که موجب می‌شود تا هنرجو مهارت‌های خود را به صورت کاربردی بیاموزد. این ویژگی به هنرجو امکان می‌دهد تا پس از پایان دوره، به راحتی بتواند یک مزون شخصی را راه‌اندازی کرده و یا در مزون‌ها و تولیدی‌های لباس شب و عروس مشغول به کار شود.

دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای؛ مهم‌ترین دستاورد دوره دوخت لباس عروس و شب

دارندگان مدرک فنی و حرفه‌ای در هر زمینه‌ای، می‌توانند با اعتبار بیشتری در حوزه خود فعالیت کرده و به کسب درآمد بپردازند. خبر خوب اینکه هنرجویانی که دوره خیاطی لباس عروس و شب را به صورت موفقیت‌آمیز و با گذراندن همه ساعت‌های آموزشی در آموزشگاه هنر مادر طی کنند، یک مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت خواهند کرد. لازم به ذکر است مدارک فنی و حرفه‌ای، دارای کد بین‌المللی هستند و به شما امکان می‌دهند تا با مهارت خود در هر کجای دنیا، کسب درآمد کنید.

اگر شما هم اغلب در انتخاب مدل‌های موجود در ژورنال‌ها دچار مشکل می‌شوید و همواره به دنبال یک مدل خاص هستید، می‌توانید این هنر و سایر هنرها مانند دوره مانتو دوزی را در آموزشگاه خیاطی هنر مادر بیاموزید. برای شرکت در دوره آموزش دوخت لباس شب و عروس این آموزشگاه، گرفتن مشاوره و پیش نیازهای لازم، تنها کافی است با شماره 22206719-021 تماس بگیرید.