امروزه هنر خیاطی تنها به مهارت دوخت و و ثبت نام در آموزشگاه خیاطی محدود نمی شود چرا که هنرهای کاربردی و تخصصی همانند طراحی لباس، طراحی روی پارچه، نقاشی روی پارچه و اوریگامی پارچه از جمله مهارت‌های مهم و تاثیرگذاری است که خیاطهای حرفه ای از آن استفاده می‌کنند. اوریگامی روی پارچه یکی از مهارت‌های ساده ولی جذابی است که با آموزش‌های بسیار ساده و کاربردی می‌تواند هنرجویان را به درآمدزایی برساند به همین دلیل آموزشگاه خیاطی هنرمادر با فراهم کردن کلاس‌های آموزشی ویژه اوریگامی پارچه، امکان آموزش و یادگیری این هنر را برای علاقمندان فراهم کرده است. اگر شما هم برای شرکت در این دوره آموزشی نیازمند اطلاعات کامل‌تری هستید، پیشنهاد می‌کنم در ادامه همراه ما باشید تا هر آنچه باید در مورد این کلاس بدانید را به اطلاع شما برسانیم.

هنر اوریگامی با پارچه چیست؟

اوریگامی یا همان هنر تا کردن کاغذ یکی از مهارت‌های کاربردی است که این روزها در حوزه‌های مختلف از جمله هنرهای تزئینی، جواهر سازی، لوستر سازی، وسایل تزئینی و حتی دوخت لباس‌ها راه یافته است. این هنر تلفیقی از مهارت‌های فرد در هنر خیاطی و خلاقیت است که در کنار هم طرح‌های جذاب و فانتزی را روی لباس ایجاد می‌کند.

اوریگامی پارچه

در کلاس اوریگامی پارچه چه چیزهایی آموزش داده می شود؟

کلاس آموزش خیاطی و اوریگامی پارچه یک کلاس مهارتی است که در آن مهارت‌های لازم برای ساخت اشکال مختلف مانند گل، اشکال هندسی، مکعب و طرح‌های فانتزی روی پارچه آموزش داده می شود. در طول دوره مهارت شکل دادن به پارچه‌های مختلف با جنس‌های متفاوت به هنرجو آموزش داده می‌شود.

آموزش اوریگامی در طراحی لباس

یکی از مهم‌ترین مواردی که در کلاس اوریگامی پارچه آموزش داده می‌شود. استفاده از هنر اوریگامی در طراحی لباس است. اگر در کلاس و دوره آموزش طراحی لباس شرکت کرده باشید حتما از این موضوع اطلاع دارید که خلاقیت از مهم‌ترین مواردی است که باید در طراحی لباس به آن پرداخت به همین منظور در دوره آموزشی ویژه اوریگامی پارچه می‌توان از این مهارت به عنوان راهی برای خلاقیت در طراحی لباس استفاده کرد و به همین منظور آموزشگاه خیاطی هنرمادر در دوره آموزش اوریگامی پارچه، آموزش‌های کاربردی در جهت استفاده از این هنر در طراحی لباس را ایجاد کرده است.

یادگیری دوخت اریگامی

آموزش طراحی اشکال اوریگامی روی مانتو

اوریگامی روی مانتو از جمله دومین و پرکاربردترین مواردی است که در کلاس آموزش اوریگامی به آن اشاره می شود. هنرجویان در طول دوره آموزش اوریگامی توانایی طراحی آستین، یقه و جیب های خاص را روی مانتوهای مختلف پیدا خواهند کرد.

اوریگامی لباس عروس با طرح‌های جذاب

یکی دیگر از مهارت‌هایی که هنرجویان در طول کلاس آموزش اوریگامی روی پارچه یاد می گیرند، ایجاد طرح های ظریف و زیبا روی انواع لباس عروس و لباس مجلسی است. به این شکل هنرجویان با ایجاد اشکال خاص و هنرمندانه لباس های شب و لباس عروس را به زیبا ترین و خاص ترین شکل ممکن تزئین می کنند.

علاوه بر موارد یاد شده هنرجویان می‌توانند با خلاقیت و مهارتی که کسب کرده‌اند طرح‌های فانتزی خود را به روی انواع کفش‌های مجلسی نیز بچسبانند.

چرا باید در کلاس اوریگامی با پارچه شرکت کنیم؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه دوست دارید خاص‌ترین و فانتزی‌ترین طرح‌های ممکن را در طراحی انواع لباس امتحان کنید. شرکت در این دوره مهارت آموزشی به شما پیشنهاد می‌شود چرا که اوریگامی پارچه شما را با دنیای تازه ای آشنا می‌کند که به واسطه آن می توانید هنر و خلاقیت خود را محک بزنید.

با توجه به اینکه تولید و طراحی لباس های اوریگامی به یکی از ترندهای دنیای فشن و مد تبدیل شده است یادگیری این مهارت تاثیر به سزایی بر کسب درآمد خیاط ها و طراحان مد و لباس خواهد گذاشت چرا که آن ها می توانند پس از گذراندن این دوره آموزشی از آموزه های خود در دوخت و طراحی لباس های خاص استفاده و به این ترتیب درآمد خود را با حضور به روز در بازار افزایش دهند.

آیا شرکت در کلاس اوریگامی پارچه نیاز به کلاس پیش نیازی دارد؟

شرکت در کلاس آموزشی اوریگامی با پارچه نیاز به هیچ گونه کلاس پیشنیازی ندارد. اما پیشنهاد ما این است که علاقمندان به این هنر قبل از شرکت در این کلاس در دوره آموزش نقاشی روی پارچه شرکت کنند تا بتوانند به این واسطه با مهارت طراحی و نقاشی روی پارچه آشنا شده و به این ترتیب با ترکیب دو هنر نقاشی و اوریگامی روی پارچه طرح های زیبایی روی لباس های مورد نظر ایجاد کنند.

اریگامی روی پارچه

در پایان دوره آموزش اوریگامی روی لباس هنرجو چه مهارت های کسب می کند؟

هنرجو پس از گذراندن دوره اوریگامی با پارچه می تواند انواع گل های تزئینی که جزئی از لباس باشد را به همراه انواع اشکال هندسی روی لباس خود بدوزد و با این مهارت انواع آستین ها و یقه های خاص را برای مانتوها و لباس های مجلسی خود بدوزد.

نحوه ثبت نام در دوره آموزشی اوریگامی روی پارچه در آموزشگاه هنرمادر

آموزشگاه خیاطی هنرمادر به عنوان یکی از بهترین و قدیمی ترین آموزشگاه های پیشرو در تهران، با برگزاری کلاس های آموزش و طراحی اوریگامی روی پارچه، پذیرای هنرجوایان مختلفی است که از یادگیری این هنر جذاب استقبال می کنند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام و یا اطلاع از شهریه کلاس اوریگامی پارچه، با شماره تماس 22206719 تماس بگیرید.