ارائه مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای

ثبت نام

شماره تماس: 22206719-021

دوره های آموزش خیاطی
  • آموزش خیاطی با الگوهای آسان
  • خیاطی سریع و آسان

آموزش خیاطی با الگوهای آسان

انسان از ابتدای خلقت به فکر پوشاندن تن خود با وسایل موجود در طبیعت بود. پیش از اینکه او موفق به تولید پارچه شود، ساده ترین چیزها را به دور خود می پیچید. شاید اصلاح خیاطی بدون الگو به ساده ترین روش ممکن برای آن زمان مناسب باشد. بعد از مدتی با به وجود آمدن پارچه تغییری اساسی در فرم پوشش انسان ها صورت گرفت. اینجا بود که علاوه بر کارایی اصلی لباس، مفاهیمی از جمله زیبایی و تناسب آن با فرم بدن نیز مطرح شد. حالا دیگر در تولید و انتخاب لباس ها المان های دیگری دخیل شدند و کم کم صنایع بزرگی از جمله تولید پوشاک، مد و فشن راه اندازی شد. بعد از پیچیدگی های زیادی که در مراحل تولید لباس از جمله دوخت آن به وجود آمد، بشر به فکر استفاده از روش های ساده تر مانند خیاطی با الگو های آسان افتاد.

حالا در اینجا می خواهیم به توضیح مفاهیم خیاطی آسان، آموزش خیاطی بدون الگو و با الگوهای ساده برای همه افراد بپردازیم. اگر شما هم طرفدار تولید لباس های خودتان به ساده ترین روش هستید پس در ادامه مقاله امروز هنرمادر همراه ما باشید.

آموزش خیاطی بدون الگو

چه شد که بشر به فکر خیاطی با الگوهای آسان افتاد؟

با تغییر شکل در نوع پوشش، انسان ها برای خودشان توقع جدیدی از پوشاک به وجود آوردند. آن ها سعی می کردند تا هر روز مفاهیم جدیدی در لباس ها ایجاد کنند، بنابراین خیاط ها مجبور بودند تا از مدل لباس با الگوی اسان استفاده کنند یا لباس ها را روی تن اشخاص بدوزند. این کار زمان زیادی می برد و به همین دلیل خیاط ها به فکر افتادند تا روشی پیدا کنند که علاوه بر سهولت در دوخت، سرعت هم داشته باشد. در این زمان بود که استفاده از الگو برای خیاطی رواج پیدا کرد.

الگو های کاغذی برای اولین بار توسط خیاط آمریکایی به نام “باتریک” ابداع شد و از آن پس در آموزش خیاطی مورد استفاده همه افراد قرار گرفت. این روش تحول بزرگی در صنعت تولید پوشاک ایجاد کرد و به آن خیاطی با الگو های آسان می گفتند. البته هنوز هم در خیاطی های لوکس، made to masure و اوت کوتوغ از روش اندازه گیری و دوخت روی تن افراد استفاده می شود که بسیار هزینه بر است.

تفاوت خیاطی با الگو های آسان با خیاطی مبتدی

بسیاری از افراد به دنبال یادگیری خیاطی بدون کلاس هستند و تصور می کنند خیاطی بدون الگو برای آن ها بهترین گزینه است. در صورتی که آموزش خیاطی مبتدی گزینه صحیح منطقی است. شاید شما هم جزو افرادی باشد که به اشتباه با شنیدن نام خیاطی با الگو های آسان تصور خیاطی های بدون دوخت یا مبتدی را داشته باشید اما اینطور نیست. در واقع این روش خیاطی با الگوهای ساده یک نوع آموزش خیاطی با الگو برای افراد مبتدی است و با خیاطی بدون الگو فرق می کند. افرادی که مبتدی هستند می توانند از الگو های ساده تر این روش یا آموزش خیاطی ساده در منزل استفاده کنند.

آموزش خیاطی با الگو از ابتدا

معرفی دوره های آموزشی خیاطی آسان

ما در آموزشگاه خیاطی هنرمادر تلاش کردیم تا در کنار دوره های استانداردی که بر اساس سرفصل های سازمان فنی حرفه ای تنظیم می شود، دوره های کاربردی مانند آموزش خیاطی با الگوهای آسان را نیز برای هنرجویان برگزار کنیم. در این دوره هنرجویان می آموزند که چگونه با رسم الگوهای ساده برای خود و عزیزانشان لباس های کاربردی بدوزند. در این مجموعه آموزش خیاطی به روش مولر و ایتالیایی انجام می پذیرد.

مزیت آموزش خیاطی با الگو نسبت به روش های بدون الگو

در آموزش خیاطی با الگو اگر هنرجو یک الگو را خراب کند تنها یک تکه کاغذ از دست داده است اما در خیاطی بدون الگو هر گونه اشتباهی موجب خراب شدن پارچه و لباس می شود. ضمن آنکه در روش های دوخت با الگو هنرجویان جزییاتی را می آموزند که می توانند آن ها را در هر مدل لباسی پیاده کنند.

آموزش خیاطی آسان برای چه افرادی مناسب است؟

همه افراد می توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند اما به کسانی که تمایلی به گذراندن دوره های کامل خیاطی ندارند، پیشنهاد می کنیم که در کنار گذراندن این دوره، آموزش نازک دوزی زنانه را نیز داشته باشند. این افراد می توانند با گذراندن دوره های سایزبندی در همین آموزشگاه، دانش کاربردی و مورد نیاز خود را تکمیل کنند و به خیاطی آسان در منزل بپردازند.

آموزش خیاطی آسان در منزل

مهارت هایی که بعد از پایان دوره خیاطی با الگوی آسان می آموزیم

در پایان هر جلسه آموزشی هنرجویان یک مدل لباس دوخته شده همراه خود به منزل می برند. بعد از اتمام دوره هنرجویان می توانند الگوهای آسان برای دوخت پیراهن، دامن، برخی مدل های لباس و شلوار را رسم کنند. در طول برگزاری کلاس ها، آموزش دوخت برخی لباس های کاربردی مانند مانتو، تاپ و تونیک نیز گنجانده می شود که هنرجویان همیشه از این بخش استقبال ویژه ای می کنند.

پیشنهاد ما به کسانی که می خواهند دوره های خیاطی آسان و کاربردی بدون پیشنیاز تخصصی را بگذرانند این است که مدل های اینفینیتی را در برنامه آموزشی خود قرار بدهند. هنرجویان می توانند پیش از شروع دوره از مشاوره های لازم جهت گذراندن دوره های موازی و پیش نیاز های لازم بهره مند شود. شما هم می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال یا گرفتن مشاوره مورد نیاز خود با شماره مستقیم آموزشگاه خیاطی 22206719-021 تماس بگیرید.

پیشنیاز دوره خیاطی با الگوهای آسان چیست؟

این دوره آموزشی نیازی به پیشنیاز ندارد اما توصیه می شود که در کنار آن یکی از کلاس های مانتودوزی، نازک دوزی زنانه یا سایزبندی گذرانده شود.

طول دوره آموزشی خیاطی آسان چقدر است؟

این دوره نسبت به دیگر دوره های خیاطی آموزشگاه هنرمادر کوتاه تر بوده و برای اطلاع دقیق از ساعت برگزاری کلاس ها می توانید با شماره 22206719 تماس بگیرید.

در پایان دوره خیاطی با الگوی آسان چند مدل لباس می توانم بدوزم؟

در طول این دوره هنرجویان در پایان هر جلسه یک لباس دوخته شده با خود به منزل می برند. با توجه به پشتکار هنرجویان لباس های کاربردی مانند پیراهن، دامن، مانتو، تونیک و شلوار نیز آموزش داده می شود.

الگوهای استفاده شده در آموزشگاه هنرمادر به چه روشی هستند؟

در آموزشگاه خیاطی هنرمادر الگوها به روش مولر و ایتالیایی آموزش داده می شوند.

مشاوره و ثبت نام22206719