بسیاری از افراد هنر خیاطی را صرفا با دوخت های کاربردی و کار در تولید های لباس می شناسد. امروزه این هنر با طراحی لباس آمیخته شده و بیشتر افراد با دلایل مختلف از جمله تأمین نیاز های شخصی یا اشتغال زایی به آن روی می آورند. اما همچنان کاربرد خیاطی سری دوزی ، دوخت حرفه ای، برشکاری و الگوسازی را نمی توان دست کم گرفت. شاید صرفا آموختن لباس های زنانه، مردانه و بچگانه با توجه به الگوهای رایج بتواند نیاز ما را برطرف کند اما قطعا کسانی که از دانش الگوسازی و برشکاری برخوردارند چند قدم جلوتر و حرفه ای تر هستند. اگر شما قصد کار در کارخانه های معتبر پوشاک، تولیدی‌های بزرگ یا مزون‌ها را دارید یا دوست دارید خودتان لیاس‌های ژورنالی بدوزید، دوره آموزش الگو و برش آموزشگاه خیاطی هنر مادر، می‌تواند کاربردی‌ترین مهارت را به شما بیاموزد.

دوره آموزشی الگوسازی و برشکاری، یک دوره جامع برای نیازهای اصلی خیاطی

دوره کاربردی برشکار خیاطی و ساخت الگو جزو آن دسته از مهارت‌های خیاطی است که علاوه بر درآمدزایی بالا، بازار کار خوبی هم دارد. گذراندن دوره الگو و برشکاری پارچه در کلاس‌های آموزش خیاطی می‌تواند برای همه دوره‌های تخصصی کاربرد داشته باشد. همه لباس ها از جمله لباس‌های سری دوزی، مانتو دوزی، کت و شلوار و حتی لباس‌های مجلسی و شخصی دوزی در مراحل حرفه‌ای دوختشان نیاز به این مهارت دارند. در مقایسه با سایر مهارت‌های خیاطی عمدتا برای الگوساز و برشکار بستر کاری گستره‌تری در همه تولیدی‌های پوشاک فراهم است.

الگو سازی و برشاری

پیشنیاز شرکت در دوره‌های برش و الگو سازی چیست؟

این دوره در واقع یک دوره عالی در خیاطی محسوب می‌شود و هنرجو پس از گذراندن دوره‌های نازک دوزی زنانه، دوخت شلوار، ضخیم دوز، لباس شب و عروس می‌تواند این مرحله را پشت سر گذارد. افرادی که قصد گذراندن واحد الگو و برشکار تولیدی را دارند باید از دانش اولیه خیاطی آگاه باشند. لازم به ذکر است که مانند سایر حرفه‌های تخصصی خیاطی، برای کلاس‌های برش و الگوسازی نیز گواهینامه با کد بین‌المللی اعطا می‌شود.

مهم‌ترین مزیت شرکت در دوره‌های ساخت الگو و برشکاری

مهم‌ترین مزیت کسب مهارت در الگوسازی و برش پارچه بازار کار گسترده آن هم برای خانم‌ها و هم آقایان است. آقایان می‌توانند علاوه بر دانش آموزش خیاطی مردانه این مهارت را بیاموزند و به راحتی در برندهای پوشاک مردانه یا در تولیدی‌های لباس مردانه شغول کار شوند. خانم‌ها هم می‌توانند بعد از هر مهارت خیاطی مانند مانتو دوزی، شلوار دوزی یا حتی دوخت لباس شب و عروس برای حرفه‌ای‌تر شدن کار خود اقدام به یادگیری برشکاری و ساخت الگو کنند. مهارت هر شخص در این حرفه بسیار مورد توجه مزون‌ها و تولیدی های کوچک و بزرگ بوده و علاوه بر درآمد بالا، بازار کار بسیار خوبی را در بر دارد.

دوره برشکاری پارچه و آموزش ساخت الگو

هنرجو در پایان دوره آموزش الگوسازی چه چیزهایی می آموزد؟

در این حرفه هنرجو علاوه بر شناخت ابزار و وسایل لازم مانند انواع چرخ، انواع قیچی برش، میز برش، انواع گیره، چیدمان الگو روی پارچه و آموزش نقاط موازنه در لباس با الگو سازی و برش مدل‌های موجود در ژورنال‌های معمولی و تخصصی آشنا شده و مهارت کافی را پیدا می‌کند.

هنرآموزان شرکت کننده با انتقال پنس‌ها، ادغام پنس‌ها، یقه‌های فانتزی، آستین‌ها، دراپه‌ها، گره‌ها و برش‌های انواع پیراهن، دامن، شلوار و دوخت لباس عروس و شب آشنا می‌شوند و رفع ایرادهای اندامی را  می‌آموزند. شرکت در دوره برش و الگوسازی باعث می‌شود که افراد ماهر در خیاطی، مهارت کافی برای برش کلیه مدل‌ها را نیز بدست بیاورند.

هزینه و زمان برگزاری کلاس‌های برشکای و ساخت الگو به چه صورت است؟

هزینه تمام کلاس‌های آموزشگاه هنرمادر بر اساس تعرفه‌های سازمان فنی حرفه ای کشور است. با توجه به تعدد کلاس‌ها و منعطف بودن زمان برگزاری آن‌ها برای افراد شاغل می‌توانید برای گرفتن اطلاعات دقیق تر از شرایط برگزاری کلاس‌های آموزشی با شماره مستقیم آموزشگاه 02122206719 در تماس باشید.

آموزش برش خیاطی

مدرک فنی حرفه ای برای دوره برشکار تولیدی و الگو سازی

هنرجویان در دوره های تخصصی برش و الگوسازی نیز پس از اتمام دوره از طرف آموزشگاه هنرمادر به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و می‌توانند پس از قبولی در آزمون فنی و حرفه‌ای، گواهینامه درجه 2 با کد بین المللی از این سازمان معتبر دریافت کنند. این گواهی‌نامه در تمام کشورهای دنیا مورد تأیید بوده و می‌تواند یکی از امتیازات برای پذیرش افراد در کشورهای دیگر باشد؛ خصوصا برای کسانی که با ویزای کاری و مهارتی قصد مهاجرت دارند.

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا هدف خود از شرکت در دوره‌های آموزش خیاطی را مشخص کنید و سپس به گذراندن دوره مورد نظر خود بپردازید. ما در آموزشگاه هنرمادر برای همه افراد با هر هدفی که دارند کلاس های آموزشگاه خیاطی برگزار می کنیم.