در دنیای مد و فشن امروز، دامن ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده و ممکن است جای شلوار ها را بگیرند. قبلا اینطور بود که دامن جزو لباس های خنک محسوب می شد و فقط در تابستان مورد استفاده قرار می گرفت. اما با توجه به افزایش تقاضا و تنوع دامن ها دیگر می توانید با خیال راحت آن ها را در هر فصلی از سال بپوشید. همه ما می دانیم که پوشیدن دامن به زنانه تر شدن استایل کمک می کند؛ به همین دلیل امروز می خواهیم با هم ترندی ترین استایل های 2020 که با دامن فون و پلیسه هستند را بررسی کنیم. اگر شما هم عاشق استایل های زنانه و جذاب هستید پیشنهاد های استایلینگ امروز آموزش خیاطی هنرمادر را از دست ندهید.

آشنایی با دامن فون و پیلیسه

شاید بهتر است ابتدا با این دامن های ترندی بیشتر آشنا شویم و ببینیم اصلا به کدام دامن ها فون می گویند. امروزه مدل های مختلفی از دامن ها با الگو های دوخت مختلف را داریم که خیلی از افراد آن ها را از یکدیگر تشخیص نمی دهند. در واقع این همه تنوع نشأت گرفته از تفاوت در الگوی دوخت دامن هاست. در این میان پرطرفدار ترین دامن ها، انواع دامن کلوش و دامن های فون هستند. همان هایی که هر چه از قسمت کمر به پایین دامن می رود گشاد تر می شود. امروزه مدل پیلی دار و پلیسه این دامن ها بسیار ترند شده اند. در زیر نمونه ای از دامن های فون را می بینیم که برای استایل های بهار و تابستان 2020 از آن ها ایده بگیریم.

پلیسه و پیلی دار ربطی به برش و الگو ندارد و درواقع به مدل پارچه می گویند. یعنی هر دامنی با هر الگویی که دارد می تواند پلیسه هم باشد. برای پیلی دار شدن آن هم می توانید هنگام دوخت با دست پارچه را چین بدهید و آن قسمت را بدوزید که دامن پیلی دار شود. معمولا دامن های پیلی دار برای اندام های لاغر بسیار مناسبند.

دامن پیلی دار را چگونه بپوشیم؟

احتمالا شما هم تا کنون متوجه این قضیه شده اید که در چند سال اخیر حضور یک دامن پلیسه در کمد لباس جزو واجبات شده است. یکی از چیز هایی که استفاده از این دامن ها را جذاب تر کرده، تغییر سبک پوشیدن آن ها با کفش های کتانی است؛ این ترند به ما کمک کرده تا در استایل های روزانه، کژوال و خیابانی هم از دامن های پیلی دار و پلیسه استفاده کنیم.

پیشنهاد هنرمادر یک جفت کفش کتانی یا اسنیکرز، یک هودی گرم، شال گردن ضخیم، کت تدی و یک کیف کوچک رو دوشی است. این ها همه آنچیزی هستند که تا آخر زمستان برای استایل های خود نیاز دارید.

بهترین استایل های خیابانی 2020 با دامن فون کدامند؟

دامن های فون پلیسه جزو آن گزینه هایی هستند که از زمستان امسال تا بهار سال 2020 می توانید از آن ها در استایل خود استفاده کنید. برای فصل سرما می توانید این دامن ها را با یک پولیوور اوور سایز، چکمه و کت های گشاد با کمربند ست کنید. در فصل جذاب بهار هم با بالاتنه های حریر، کتانی و صندل های پاشنه دار می توانید از این دامن های پر کاربرد لذت ببرید.

از آنجایی که این دامن ها فعلا خیال از مد افتادن ندارند پیشنهاد می کنیم با شرکت در کلاس های آموزش خیاطی، استایل هایتان را تا حد ممکن اقتصادی بسازید. در این کلاس ها شما با پرداخت یک هزینه می توانید چندین مدل دامن با طرح ها و برش های مختلف برای خود بدوزید و از این تنوع در استایل های روزانه لذت ببرید.

انتخاب بالاتنه مناسب برای این دامن ها بسیار اهمیت دارد. از طرفی برای داشتن استایل های ترندی در سال 2020 می توانید دامن را ثابت نگه دارد و فقط با تغییر قسمت های جزیی در استایل، برای خود ست های مختلفی بسازید. به عنوان مثال پوشیدن انواع تاپ حریر یا کت با یک دامن می تواند بسیار کاربردی باشد. اگر شما می خواهید از این ترفند استفاده کنید، بهتر است در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنید؛ در این صورت می توانید در کنار دوخت دامن، ست بالاتنه آن، پیراهن، کت و مانتو را هم یاد بگیرید. این روش برای عاشقان تنوع در سبک لباس پوشیدن بسیار کاربردی است.

با دامن کلوش بلند چه کفشی بپوشیم؟

گاهی انتخاب درست اکسسوری ها مخصوصا کیف و کفش می تواند اجزای اصلی لباس را زیباتر نشان بدهد. انتخاب کفش مناسب با برخی از لباس ها اهمیت ویژه ای دارد و کمی دشوار است. دامن های فون و کلوش اگر تا زانو باشند که محدودیتی در انتخاب کفش برای آن ها نداریم. اما اگر قد این دامن ها بلند باشد چه بپوشیم؟ اگر بخواهیم در یک کلمه پاسخ بدهیم باید بگوییم که پاشنه بلند ها انتخاب خوبی هستند. در میان کفش های پاشنه بلند، برای زمستان بوت های مچی و پاشنه دار و برای تابستان صندل های پاشنه بلند و بند دار بهترین گزینه اند.

تفاوت دامن کلوش با دامن فون

یکی از رایج ترین سوالات در مورد دامن ها تفاوت دامن کلوش و دامن فون است. در ظاهر این دو مدل شبیه یکدیگرند اما الگوی دامن کلوش با دامن فون تفاوت دارد. الگوی دامن فون برش مثلثی دارد و از کمر به پایین گشاد می شود اما چین یا ساسون ندارد.

اما از آنجایی که الگوی دامن کلوش از برش قطاع های دایره (ربع دایره، نیم دایره و دایره کامل) به دست می آید، این دامن نسبت به مدل فون گشاد تر شده و چین دارد. افرادی که پاهای ضخیم یا باریکی دارند می توانند از این مدل دامن در استایل خود استفاده کنند تا آن قسمت هایی که دوست ندارند را بپوشانند.

به طور کلی در نظر داشته باشید که استفاده از دامن در استایل های زنانه بسیار زیبا است. اما انتخاب لباس برمی گردد به سلیقه شما و اینکه چقدر فرم بدنتان را دوست دارید. پس پیشنهاد ما برای استفاده از ترند های سال همان چیزی است شما با پوشیدنش احساس خوبی پیدا می کنید. اگر دوست دارید با دیگر ترندهای سال 2020 آشنا شوید، پیشنهادتان را برای ما در قسمت نظرات آموزشگاه خیاطی هنرمادر بنویسید.