ارائه مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای

ثبت نام

شماره تماس: 22206719-021

دوره های آموزش خیاطی
  • آموزش الگوسازی و برشکاری
  • مورد توجه مزون ها و تولیدی ها

آموزش الگوسازی و برشکاری

بسیاری از افراد هنر خیاطی را صرفا با دوخت های کاربردی و کار در تولید های لباس می شناسد. امروزه این هنر با طراحی لباس آمیخته شده و بیشتر افراد با دلایل مختلف از جمله تأمین نیاز های شخصی یا اشتغال زایی به آن روی می آورند. اما همچنان کاربرد خیاطی سری دوزی ، دوخت حرفه ای، برشکاری و الگوسازی را نمی توان دست کم گرفت. شاید صرفا آموختن لباس های زنانه، مردانه و بچگانه با توجه به الگوهای رایج بتواند نیاز ما را برطرف کند اما قطعا کسانی که از دانش الگوسازی و برشکاری برخوردارند چند قدم جلوتر و حرفه ای تر هستند. اگر شما قصد کار در کارخانه های معتبر پوشاک، تولیدی های بزرگ یا مزون ها را دارید، دوره آموزش الگو و برش می تواند کاربردی ترین مهارت را به شما بیاموزد.

معرفی دوره آموزش الگوسازی و برشکاری

دوره کاربردی برشکار خیاطی و ساخت الگو جزو آن دسته از مهارت های خیاطی است که علاوه بر درآمدزایی بالا، بازار کار خوبی هم دارد. گذراندن دوره الگو و برشکاری پارچه در کلاس های آموزش خیاطی می تواند برای همه دوره های تخصصی کاربرد داشته باشد. همه لباس ها از جمله لباس های سری دوزی، مانتو دوزی، کت و شلوار و حتی لباس های مجلسی و شخصی دوزی در مراحل حرفه ای دوختشان نیاز به این مهارت دارند. در مقایسه با سایر مهارت های خیاطی عمدتا برای الگوساز و برشکار بستر کاری گستره تری در همه تولیدی های پوشاک فراهم است.

الگو سازی و برشاری

پیشنیاز شرکت در دوره های برش و الگو سازی چیست؟

این دوره در واقع یک دوره عالی در خیاطی محسوب می شود و هنرجو پس از گذراندن دوره های نازک دوزی زنانه، دوخت شلوار، ضخیم دوز، لباس شب و عروس می تواند این مرحله را پشت سر گذارد. افرادی که قصد اخذ واحد الگو و برشکار تولیدی را دارند باید از دانش اولیه خیاطی آگاه باشند. لازم به ذکر است که مانند سایر حرفه های تخصصی خیاطی، برای کلاس های برش و الگو سازی نیز گواهینامه با کد بین المللی اعطا می شود.

مهم ترین مزیت شرکت در دوره های ساخت الگو و برشکاری

مهم ترین مزیت کسب مهارت در الگوسازی و برش پارچه بازار کار گسترده آن هم برای خانم ها و هم آقایان است. آقایان می توانند علاوه بر دانش خیاطی مردانه این مهارت را بیاموزند و به راحتی در برند های پوشاک مردانه یا در تولیدی های لباس مردانه شغول کار شوند. خانم ها هم می توانند بعد از هر مهارت خیاطی مانند مانتودوزی، شلوار دوزی یا حتی دوخت لباس شب و عروس برای حرفه ای تر شدن کار خود اقدام به یادگیری برشکاری و ساخت الگو کنند. مهارت هر شخص در این حرفه بسیار مورد توجه مزون ها و تولیدی های کوچک و بزرگ بوده و علاوه بر درآمد بالا، بازار کار بسیار خوبی را در بر دارد.

دوره برشکاری پارچه و آموزش ساخت الگو

هنرجو در پایان دوره آموزش الگوسازی چه چیزهایی می آموزد؟

در این حرفه هنرجو علاوه بر شناخت ابزار و وسایل لازم مانند انواع چرخ، انواع قیچی برش، میز برش، انواع گیره، چیدمان الگو روی پارچه و آموزش نقاط موازنه در لباس با الگو سازی و برش مدل های موجود در ژورنال های معمولی و تخصصی آشنا شده و مهارت کافی را پیدا می کند.

هنرآموزان شرکت کننده با انتقال پنس ها، ادغام پنس ها، یقه های فانتزی، آستین ها، دراپه ها، گره ها و برش های انواع پیراهن ها، دامن ها، شلوارها و لباس عروس و شب آشنا می شوند و رفع ایراد های اندامی را  می آموزند. شرکت در دوره برش و الگوسازی باعث می شود که افراد ماهر در خیاطی، مهارت کافی برای برش کلیه مدل ها را نیز بدست بیاورند.

هزینه و زمان برگزاری کلاس های برشکای و ساخت الگو به چه صورت است؟

هزینه تمام کلاس های آموزشگاه هنرمادر بر اساس تعرفه های سازمان فنی حرفه ای کشور است. با توجه به تعدد کلاس ها و منعطف بودن زمان برگزاری آن ها برای افراد شاغل می توانید برای گرفتن اطلاعات دقیق تر از شرایط برگزاری کلاس های آموزشی با شماره مستقیم آموزشگاه 02122206719 در تماس باشید.

آموزش برش خیاطی

مدرک فنی حرفه ای برای دوره برشکار تولیدی و الگو سازی

هنرجویان در دوره های تخصصی برش و الگوسازی نیز پس از اتمام دوره از طرف آموزشگاه هنرمادر به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و می توانند گواهینامه درجه 2 با کد بین المللی از این سازمان معتبر دریافت کنند. این گواهی نامه در تمام کشورهای دنیا مورد تأیید بوده و می تواند یکی از امتیازات برای پذیرش افراد در کشورهای دیگر باشد؛ خصوصا برای کسانی که با ویزای کاری و مهارتی قصد مهاجرت دارند.

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا هدف خود از شرکت در دوره های آموزش خیاطی را مشخص کنید و سپس به گذراندن دوره مورد نظر خود بپردازید. ما در آموزشگاه هنرمادر برای همه افراد با هر هدفی که دارند کلاس های آموزشگاه خیاطی برگزار می کنیم.

شرکت در دوره های الگوسازی و برش برای خانم ها بهتر است یا آقایان؟

همه افراد اعم از خانم ها و آقایان می توانند با شرکت در این دوره آموزشی از مهارت الگوسازی و برشکاری حرفه ای برخوردار شوند.

هزینه دوره های آموزشی الگوسازی و برشکاری چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی در آموزشگاه هنرمادر بر اساس تعرفه های سازمان فنی و حرفه ای کشور است.

آیا شرکت در دوره های الگو و برشکار خیاطی نیاز به پیشنیاز دارد؟

بله این دوره آموزشی یک مهارت عالی در خیاطی بوده که برای تکمیل دوره های خیاطی مردانه، نازک دوزی زنانه، مانتو دوزی و همچنین دوخت لباس شب و عروس استفاده می شود.

مشاوره و ثبت نام22206719