دنیای پر رمز و راز فشن یکی از عجیب ترین صنایع جهان است. ترند هایی که مدت ها روی بورس هستند با آمدن یک ترند دیگر نقض می شوند و اصلاحا آن ها را دمده می خوانیم. در عین ناباوری همان چیز هایی که از مد افتاده اند بعد از چند سال چنان پرقدرت به دنیای مد بازمی گردند که انگار نه انگار تا همین چند وقت پیش این مدل ها را به تمسخر می گرفتیم. امروز می خواهیم راجع به یکی از قدیمی ترین ترند های دنیای مد یعنی مدل یقه آمریکایی صحبت کنیم. در ادامه این مقاله همراه هنرمادر باشید تا بازگشت یقه های آمریکایی به دنیای فشن را ببینیم، انواع آن را بررسی کنیم و ببینیم بهترین استفاده از این یقه ها در استایل ما چیست.

به چه مدل یقه ای، یقه آمریکایی می گویند؟

در آموزش خیاطی این مدل یقه از قدم های اولیه یقه آرشال استفاده می شود و فقط تفاوت های جزیی در الگو هایشان وجود دارد. در واقع این یقه کلاسیک جزو یقه های برگردان و هفتی شکل است که در قسمت پشت گردن پایه کوتاه و ایستاده دارد. یقه مدل آمریکایی شبیه یقه بلیزری بوده و معمولا در پالتو ها، انواع بارانی و کت ها از آن استفاده می شود. یقه مدل آمریکایی در ابتدا برای لباس های رسمی مردانه طراحی شد و به مرور زمان جایگاه خود را در خیاطی زنانه نیز پیدا کرد.

مدل کت یقه امریکایی زنانه

شناخت انواع یقه آمریکایی

این مدل یقه پرطرفدار انواع مختلفی دارد که با توجه به فرم اندام، قد، ترند روز و نوع استایلی که دارید می توانید یکی از آن ها را برای خود انتخاب کنید. یقه آمریکایی سرخود، ایستاده، پهن، جدا، دوبل و بلند از جمله انواع این مدل یقه هستند که در میان آن ها یقه آمریکایی سرخود، بیشترین طرفدار را دارد. به این مدل یقه، یقه اسپرت هم می گویند.

معمولا برای افراد درشت اندامی که قد کوتاه دارند، یقه بلند و باریک پیشنهاد می شود تا اندامشان را کشیده تر نشان بدهد. اما برای افرادی که لاغر هستند و بالاتنه بلندی دارند انواع یقه های آمریکایی پهن هم قابل استفاده است.

ترندی ترین مدل کت یقه آمریکایی زنانه

چند سالی است که در فشن خانم ها شاهد ترند لباس های اوور سایز با آستین و یقه های بزرگ هستیم. از آنجایی که یقه آمریکایی ذاتا جزو یقه های بزرگ به حساب می آید، بهتر است مدل های پهن و اغراق شده آن ها را در استایل های خود استفاده کنید. پوشیدن پالتو ها و کت های بلند با یقه های بزرگ آمریکایی جزو ترندی ترین مواردی هستند که می توانید امسال با خیال راحت آن ها را بپوشید.

مانتو یقه آمریکایی جدید

چگونه از این ترند قدیمی در استایل هایمان استفاده کنیم؟

از آنجایی که دنیای فشن روز به روز به سمت استفاده از خلاقیت در استایل ها پیش می رود، شما نیز نباید خودتان را محدود به یک سری گزینه های قدیمی کنید. دوره پوشیدن کت و دامن یقه آمریکایی یا کت مجلسی تمام شده و شما می توانید از روش های جدیدتری برای به کار بردن این ترند در استایل های خود استفاده کنید. به عنوان مثال ست کردن یک تاپ سیلک ابریشم گشاد با یک کت بلند یقه آمریکایی در کنار یک دامن فون یا پلیسه گزینه ایده آلی برای تمام فصول است. برای تکمیل این استایل می توانید از صندل های جذاب پاشنه مربعی یا یک جفت بوت بلند استفاده کنید.

روش بعدی پوشیدن یک شومیز سفید با یقه بزرگ آمریکایی، یک شلوار جین جذب، پالتوی شتری اوور سایز و کمربند است. این استایل در کنار یک جفت چکمه بلند، جذاب ترین ست زمستانی را برای شما می سازد. استفاده از طرح پوست حیوانات را در جزییات این ست فراموش نکنید.

شومیز با الگوی یقه امریکایی بلند به روش مولر

 

الگوی یقه آریکایی چند منظوره

شما می توانید با تنوع دادن در دوخت انواع یقه آمریکایی تغییرات بزرگی در استایل هایتان ایجاد کنید. به عنوان مثال بهتر است یک شومیز داشته باشید که یقه آن قابل جدا شدن و تعویض کردن باشد. اینطوری می توانید با عوض کردن چند یقه آمریکایی پهن، یقه آمریکایی بلند و یقه آمریکایی ایستاده با کمترین هزینه، بیشترین استایل را بسازید. شاید برای شمایی که دانش خیاطی ندارید این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توانم انواع دوخت الگوی یقه آمریکایی که بسیار هم متنوع است را یاد بگیرم. در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم.

چگونه لباس های ترندی خودمان را بدوزیم؟

همیشه مقرون به صرفه ترین روش ها، روش های خانگی هستند. پیشنهاد ما به شما این است که با یادگیری آموزش دوخت این مدل یقه به راحتی بتوانید مدل های مختلف کت زنانه یقه آمریکایی، شومیز و مانتو یقه آمریکایی را بدوزید. در این صورت می توانید بیشترین تنوع را در استایل های خود ایجاد کنید. این آموزش ها می توانند به صورت آنلاین باشند؛ اما اگر شما فردی هستید که در کلاس های حضوری یادگیری بیشتری دارید می توانید با شرکت در هر یک از دوره های آموزش مانتو دوزی یا نازک دوزی زنانه در آموزشگاه هنرمادر دوخت انواع یقه ها را یاد بگیرید. شما با شرکت در این دوره ها در کنار آموزش انواع یقه می توانید آموزش دوخت انواع جیب، مدل های مختلف آستین و حتی لباس های پرکاربرد را هم بیاموزید.

در مجموع پیشنهاد همیشگی ما به شما عزیزان این است که تا جایی ممکن سعی کنید با کمترین امکانات و هزینه، بیشترین تنوع را در لباس پوشیدن خود ایجاد کنید. به این ترتیب این شمایید که فشن را دور می زنید و اجازه نمی دهید ترند های فشن شما را در خود غرق کنند.