دوخت شلوار یکی از ایده‌ال‌ترین هنرهایی است که هر هنرجوی خیاطی به آن فکر می‌کند. دوخت مدل‌های متنوع شلوار از برمودا تا رسمی و کلاسیک یکی از دغدغه‌های افرادی است که می‌خواهند خیاطی را به صورت یک حرفه تخصصی دنبال کنند. دوره شلوار دوزی یکی از محبوب‌ترین کلاس‌های برگزار شده در آموزشگاه خیاطی هنر مادر است. در این دوره باالگو و نوع دوخت شلوارها آشنا می‌شوید و مهارت لازم برای دوخت هرکدام را کسب می‌کنید.

چرا کلاس آموزش دوخت شلوار را به شما پیشنهاد می‌کنیم؟

این دوره را می‌توان یکی از محبوب‌ترین دوره‌های آموزشگاه هنرمادر دانست. نکات ارائه شده در دوره شلوار دوزی فراتر از چند نکته ساده است و در آن تکنیک‌ها و مهارت‌هایی به شما آموخته می‌شود تا بعد از دوره به سادگی و تنها با دیدن عکس، انواع شلوار را با بهترین کیفیت بدوزید. علاوه بر این نکته، شلوار دوزی یکی از مهارت‌های مهم و اصلی در حرفه خیاطی است که بالافاصله پس از یادگیری آن می‌توان به درآمدزایی و کار کردن در تولیدی‌های شلوار دوزی فکر کرد.

از طرفی دوخت شلوار با وجود ساده بودن، نکات اجرایی ظریفی دارد که در آموزش‌های اینترنتی هرگز نخواهید آموخت. کارگاه آموزش دوخت شلوار یک فضای مناسب برای یادگیری همه این ترفندهای دوخت است.

کارگاه شلوار دوزی برای چه کسانی مناسب است؟

هدف همه افرادی که به هنر خیاطی روی می‌آورند و شروع به یادگیری آن می‌کنند، کسب مهارت در دوخت انواع لباس است. دوخت شلوار نیز یکی از این تجربه‌ها است. بنابراین این دوره مناسب همه کسانی است که در حال یادگیری خیاطی مبتدی هستند و می‌خواهند در زمینه دوخت انواع لباس تجربه کسب کنند. این دوره به افرادی توصیه می‌سود که مهارت‌های اولیه را در دوره آموزش نازک دوزی زنانه پیدا کرده‌اند و در حال حاضر قصد دارند مهارت‌های خود را توسعه دهند.

همچنین بسیاری از افرادی که هدف تاسیس کارگاه دوخت در یک زمینه تخصصی را دارند، می‌توانند با گذراندن این دوره و کسب مدرک، یک کارگاه تولیدی برای دوخت انواع شلوار به راه بیندازند و از این طریق کسب درآمد کنند. در حقیقت آموزش‌های این دوره جامع و پر از ترفند است و با گذراندن آن می‌توانید شلواردوزی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید.

دوره های بازار محور برای دوخت انواع شلوار

دوره آموزش دوخت شلوار نیز همانند سایر دوره های آموزش خیاطی شامل دوره بازار محور می‌شود. به این شکل که کلیه افرادی که در تولیدی‌های پوشاک و شلوار مشغول به کار هستند می‌توانند در دوره بازار محور شلوار دوزی شرکت کرده و از صفر تا 100 این حرفه را متناسب با شغل خود یاد بگیرند.

در دوره بازار محور دوخت شلوار همه چیز از جمله تعمیرات و دوخت، رفع عیوب شلوار و هر آنچه که نیاز است تا فرد بتواند وارد بازار های مهارتی شود، آموزش داده می شود.

دوره شلوار دوزی حرفه ای

پیش نیاز دوره شلوار دوزی؛ چه آموزش‌هایی باید ببینیم؟

این دوره را می‌توان یکی از کلاس‌های مبتدی در ابتدای یادگیری خیاطی حرفه‌ای دانست. بنابراین افرادی که علاقه‌مند به یادگیری دوخت شلوار هستند، بدون گذراندن دوره‌های قبلی می‌توانند در این کلاس شرکت کنند و از ابتدایی‌ترین تا حرفه‌ای‌ترین نکات را بیاموزند.

با این حال برای اینکه هنرجو سرعت بیشتری در یادگیری و فهم انواع دوخت‌ها داشته باشد، داشتن اطلاعات سطحی درباره نازک دوزی، سایز بندی و آموزش الگوسازی  و در حقیقت داشتن دانشی ابتدایی درباره دوخت‌ها می‌تواند به او در این زمینه آموزش و یادگیری دوخت شلوار کمک کند.

آموزش مدل‌های مختلف شلوار؛ یک دوره با چند مهارت

یکی از اساسی‌ترین سوالات هنرجویان بعد از ثبت نام این است که در دوره آموزش دوخت شلوار، چند مدل شلوار آموزش داده می‌شود؟ پاسخ این است که مهم‌ترین نکته‌ای که این کارگاه را به نسبت سایر دوره‌های مشابه، متمایز می‌کند، آموزش نکات، متدها و ترفندهای مختلف برای دوخت شلوار است. به طوری که بعد از گذراندن دوره و دریافت مدرک بتوانید به راحتی همه مدل‌های شلوار را بدوزید.

اما تعدادی از انواع شلوار در طول دوره به هنرجو آموزش داده می‌شوند و ایرادات آن‌ها به دقت توسط اساتید گرفته می‌شود. در حقیقت بعد از پایان دوره شما تجربه دوخت مدل‌های شلوار زیر را دارید:

 • شلوار کلاسیک
 • شلوار راسته
 • شلوار دمپا گشاد
 • شلوار جین
 • شلوار برمودا یا کاپری
 • شلوار مجلسی
 • شلوار بارداری
 • شلوار لگینگ
 • شلوار رکاب دار
 • شلوار پیشبندی
 • شلوار جامپ سوت (سرهمی یکسره)
دوخت انواع شلوار

ارائه مدرک فنی حرفه‌ای اتمام دوره؛ مهر تایید برای کسب درآمد

کلاس دوخت شلوار یکی ار جامع‌ترین و بهترین کارگاه‌های آموزش خیاطی در آموزشگاه هنرمادر است که اغلب هنرجویان از گذراندن آن رضایت بالایی دارند. بعد از گذراندن کامل دوره در صورت رضایت و تائید مربی، هنر جو برای شرکت در آزمون فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شود و پس از اخذ نمره قبولی می‌تواند مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای را دریافت کند.

این مدرک کد بین المللی دارد و به سادگی قابل ترجمه قضایی است. بنابراین با کمک آن می‌توانید به سرعت جذب بازار کار ایران و سایر کشورها شوید و از هنر خود کسب درآمد کنید.

نحوه شرکت در کارگاه آموزش دوخت شلوار در هنرمادر

اگر علاقه‌مند به شرکت در این دوره آموزشی و کسب مهارت جدید هستید، کافی است برای ثبت نام با شماره تلفن 02122206719 تماس بگیرید تا همکاران ما در آموزشگاه شما را راهنمایی کنند.

پیشنهاد ما به شما این است که بلافاصله بعد از اتمام این دوره، در دوره مانتو دوزی نیز شرکت کنید تا پیوستگی آموزش‌ها سرعت خود را در این مسیر حرفه‌ای بیشتر کنید و همچنین هنر شما را با حرفه‌های متفاوت در حوزه خیاطی کامل‌تر کنید.