ارائه مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای

ثبت نام

شماره تماس: 22206719-021

دوره های آموزش خیاطی
 • دوره آموزش دوخت انواع شلوار
 • شلوار دوزی حرفه ای، دوره ای آسان و کاربردی برای کسب درآمد و ورود به بازار کار

دوره آموزش دوخت انواع شلوار

در آموزشگاه خیاطی هنر مادر علاوه بر برگزاری دور‌ه‌های تخصصی و آموزش طراحی لباس، با توجه به نیاز هنرجوها دوره‌های مجزا برای دوخت انواع لباس ارائه می شود تا هر هنرجو بتواند مهارت دوخت هر گروه لباسی را که مد نظر دارد به طور تخصصی و جداگانه یاد بگیرد. از میان انوع لباس، دوخت شلوار و یادگیری آن یکی از کاربردی ترین دوره‌ها محسوب می‌شود که هنرجوها می‌توانند به واسطه یادگیری آن به راحتی وارد بازار کار شوند. اگر شما هم برای گذراندن این دوره آموزشی نیازمند اطلاعاتی کاربردی هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

چرا در دوره شلوار دوزی زنانه شرکت کنیم؟

وقتی صحبت از مد و لباس می شود، دنیایی پر از انواع لباس زنانه، مردانه و اکسسوری های آن در ذهن ما نقش می بندد که دوخت هر کدام نیازمند یک مهارت تخصصی است. در هنر خیاطی و دوخت لباس اینطور نیست که ما یک پایه دوخت و الگو را یاد بگیریم و آن را در همه بخش های لباس پیاده کنیم. شاید در ظاهر اینطور باشد و یک سری از نیازهای ما را هم پاسخ بدهد اما واقعیت این است که در عمل برای دوخت هر کدام از بخش‌های یک استایل نیازمند آموزش تخصصی آن هستیم.

آموزش دوخت شلوار

این روزها بیشتر خانم‌ها و در برخی موارد آقایان به دنبال یاد گرفتن و گذراندن دوره مانتو دوزی یا حتی لباس‌های مهمانی برای خانم‌ها هستند. این افراد تصور می کنند که با یاد گرفتن دوخت مانتو، پالتو و انتخاب پارچه‌های مختلف می توانند به راحتی برای خود مزونی راه اندازی و کسب درآمد کنند.

در این میان کمتر کسی را می بینیم که بخواهد به طور اختصاصی در دوره‌های آموزشی دوخت شلوار شرکت کند. در صورتی که اگر بخواهیم با دید اقتصادی به این قضیه نگاه کنیم  شرکت در دوره آموزش دوخت شلوار علاوه‌بر مقرون به صرفه بودن، درآمد خوبی دارد. هنرجو پس از گذراندن دوره به راحتی می تواند وارد بازار کار شده و از هنر خیاطی خود درآمد زایی کند.

پیش نیاز دوره آموزش دوخت شلوار چیست؟

یکی از مزایای شرکت در کلاس آموزش شلوار دوزی این است که هنرجو می تواند بدون گذراندن هیچ کلاس آموزشی به صورت پیش نیاز در این دوره آموزشی شرکت کند. شرکت در دوره آموزش شلوار دوزی با آموزش یک مهارت برای افراد حرفه ای و حتی مبتدی آغاز می شود. در این دوره، آموزش طراحی لباس به صورت تخصصی و مجزا در اختیار هنرجویان قرار داده می شود و جای هیچگونه نگرانی برای افراد مبتدی وجود ندارد.

در دوره شلوار دوزی زنانه چند مدل شلوار آموزش داده می شود؟

دوره های آموزش خیاطی و دوخت شلوار در آموزشگاه هنر مادر شامل دوخت انواع شلوار می شود تا هنر جو در پایان دوره بتواند انواع و اقسام شلوارهایی که در بازار وجود دارد را بدوزد. در حالت کلی انواع شلوارهایی که در دوره شلوار دوزی به صورت تخصصی آموزش داده می شود به شرح زیر است.

 • شلوار کلاسیک
 • شلوار راسته
 • شلوار دمپا گشاد
 • شلوار جین
 • شلوار برمودا یا کاپری
 • شلوار مجلسی
 • شلوار بارداری
 • شلوار لگینگ
 • شلوار رکاب دار
 • شلوار پیش بندی
 • شلوار جامپ سوت (سرهمی یکسره)

تمامی این مدل ها در طول دوره به هنرجو آموزش داده شده و ایرادهای دوخت شلوار هنرجویان توسط مربیان گرفته می شود.

مزیت گذراندن دوره شلوار دوزی چیست؟

هنرجو با شرکت در دوره آموزش دوخت انواع شلوار در ابتدا می‌تواند نیازهای خود و اعضای خانواده خود را برآورده کرده و انواع و اقسام شلوارهای مدل‌دار را برای خود بدوزد. در قدم بعدی هنرجو صاحب تخصص و حرفه‌ای شده که به اندازه کافی کاربرد و درآمدزایی دارد.

ارائه مدرک فنی حرفه ای پس از گذراندن دوره آموزشی دوخت انواع شلوار

آموزشگاه خیاطی هنر مادر به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های هنر خیاطی در تهران، پس از گذراندن هر یک از دوره های تخصصی مدرک معتبر فنی حرفه ای به هنرجویان خود ارائه می کند تا هر یک از هنرجویان بتوانند با در دست داشتن مدرک تخصصی و معتبر وارد بازار کار شوند.

دوره های بازار محور برای دوخت انواع شلوار

دوره آموزش دوخت شلوار نیز همانند سایر دوره های آموزش خیاطی شامل دوره بازار محور می شود. به این شکل که کلیه افرادی که در تولیدی های پوشاک و شلوار مشغول به کار هستند می توانند در دوره بازار محور شلوار دوزی شرکت کرده و از صفر تا 100 این حرفه را متناسب با شغل خود یاد بگیرند. در دوره بازار محور دوخت شلوار همه چیز از جمله تعمیرات و دوخت، رفع عیوب شلوار و هر آنچه که نیاز است تا فرد بتواند وارد بازار های مهارتی شود، آموزش داده می شود.

دوره شلوار دوزی

بعد از گذراندن این دوره افراد می توانند با توجه به استعداد و توانایی که دارند برای خودشان کارگاه یا تولیدی شخصی راه اندازی کنند.

هنر جو در پایان دوره شلوار دوزی چه چیز هایی یاد می گیرد؟

در پایان گذراندن دوره آموزش دوخت انواع شلوار، هنرجو علاوه بر یاد گرفتن دوخت انواع مدل های شلوار با انواع فاق و رفع عیوب شلوار آشنا می شود. همچنین رفع عیوب اندامی، الگو و برش شلوار با توجه به فرم اندام فرد از جمله مهم ترین مواردی است که در این دوره توسط مدرس آموزش داده می شود.

پیشنهاد هنرمادر به افرادی که می خواهند وارد بازار کار شده و به سرعت به درآمدزایی برسند این است که پس از گذراندن دوره شلوار دوزی زنانه دوره آموزش نازک دوزی زنانه و راسته دوزی را نیز بگذرانند.

در انتها شما می توانید برای ثبت نام و اطلاع از روز و ساعت برگزاری کلاس ها در آموزشگاه خیاطی هنر مادر و همچنین اطلاع از هزینه کلاس ها، با شماره تماس 22206719 تماس گرفته و کلیه سوالات احتمالی خود را از بپرسید.

آیا آموزشگاه هنرمادر پس از گذراندن دوره شلوار دوزی مدرک فنی حرفه ای به هنرجویان خود اعطا می کند؟

بله بعد از گذراندن دوره تخصصی دوخت شلوار  هنرجویان می توانند مدرک فنی حرفه ای دریافت کنند.

دوره دوخت شلوار نیازمند چه پیش زمینه ای از خیاطی است؟

این دوره بصورت کاملا مجزا آموزش داده می شود و نیاز به پیش زمینه و گذراندن دوره دیگری ندارد.

هنر جو بعد از گذراندن کلاس دوخت شلوار توانایی دوخت چند مدل شلوار را دارد؟

هنر جو پس از گذراندن دوره شلوار دوزی توانایی دوخت کلیه مدل های شلوار و رفع عیوب اندامی را دارد.

مشاوره و ثبت نام22206719